26.04.2020 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Widząc Wasze coraz większe zainteresowanie systemem KŁ i PZŁ EKEP, przygotowaliśmy film instruktażowy - tutorial, który pokazuje krok po kroku, w jaki sposób korzystać z funkcji programu.

W czasach epidemii COVID-19 to idealne narzędzie ułatwiające prowadzenie gospodarki łowieckiej.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube

 

https://www.youtube.com/channel/UC5B5WjJIJtvwaRfDh2mXFYQ

 

Prosimy również o wiadomości zwrotne z Waszymi pytaniami, pomysłami czy uwagami. Chcielibyśmy wspólnie udoskonalać nasz program. Wiadomości prosimy kierować na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Darz Bór

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Główny

 

==================================================================================

 

24.03.2020

Prawdopodobnie wszyscy członkowie koła otrzymali identyfikator i hasło, zatem mogą już zalogowac sie do SystemuKL. Zapis na polowanie w nowym sezonie, czyli od 1 kwietnia będzie  możliwy pod warunkiem posiadania pozwolenia na odstrzał, a o to zadba kol. Łowczy. Obecnie do systemu logować się można, chociażby po to żeby się z nim zapoznać. Istnieje również równoległy system testowy, do któego można zalogować się tu: https://testkl.pzlow.pl/ i wszelkie czynności wykonane w systemie testowym nie pociągają za sobą żadnych konsekwencji. 

 

==================================================================================

 

23.03.2020 

Szanowka Koleżnko, Szanowni Koledzy,


kontynuując sprawę rozpoczętą przez kol. Łowczego za pomocą esemesa chcę potwierdzić, że od 1 kwietnia 2020r. obowiązywać będzie Elektroniczna książka ewidencji pobytu myśliwuch na polowaniu, w skrócie EKEP. Wiążą się z tym drobne, a casami nawet nie aż takie drobne zmiany.

Za kilka dni każdy członek koła otrzyma login i hasło, za pomocą któych będzie mógł zalogować się do systemów elektronicznych. Z owych systemó korzystać można za pośrednictwem komputera bądź też smartfona. W pierwszym przypadku należy zalogować się na stronie internetowej: https://systemkl.pzlow.pl/.

W przypadku korzystania z aplikacji na smartfonie należy taką plikację najpierw pobrać i zainstalować. Dostępna jet wersja na system Android oraz na IOS.

Szczegółowa instrukcja dostępna jest na stronie https://ekep.eu/.

Elektroniczny system obsługi kół łowieckich w dużym stopniu da się konfigurować. Nasze obwody zostały skonfigurowane z najlepszymi intencjami dla Was jako użytkowników tak systemu jak i obwodów łowieckich. Jednak dla wszystkich jest to nowość i bardzo mile widziane będą wszelkie sugestie dotyczące konfiguracji EKEP i naszych obwodów łowieckich. W pierwszych dniach a może tygodniach używania nowego sposobu ewidencji polowań wszyscy musimy się tego systemu nauczyć. Wszelkie wątpliwości proszę zgłaszać do kol. Łowczego i do mnie.

Książka EKEP posiada wszystkie te cechy, które mają dotychczas używane książki papierowe łącznie z możliwośćią zapisania innej osoby.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że jeszcze żadne z kół które znam, a które używa EKEP nie żałuje decycji zmiany na system elektroniczny i żadne z nich nie wróciłoby już do wersji papierowej.

Dalsze informację będą pojawiać się w najbliższych dniach.

Darz Bór!

Radosław Gronikowski

Prezes KŁ nr 47 Diana w Inowrocławiu